Milí rodiče,

také se už nemůžete dočkat prázdnin, kdy už nebudete muset chystat svačiny do školy, učit se s dětmi, dohlížet na připravené aktovky a kdy vám skončí odpolední rozvozy a svozy dětí z kroužků?

Já se těším moc…I když na druhou stranu jsou prázdniny ideální pro dohnání školních „restů“. Ne, nechci vás strašit.  Zabývám se nápravou poruch učení, která spočívá v intenzivním „tréninku“ oslabené oblasti. Tento trénink zabere zhruba 10-15 minut denně, ale přiznejme si, že v průběhu školního roku je někdy problém najít si tuto chvilku v nabitém denním režimu.

O prázdninách všechny školní povinnosti odpadají, nejsou zájmové kroužky a rodina je více spolu. A věřte, že za 2 měsíce se dá při pravidelném cvičení dosáhnout velkého pokroku.

Nestálo by tedy alespoň za zamyšlení, zda nevyužít času prázdnin a pomocí nenáročného tréninku začít napravovat oblasti, ve kterých má dítě problém, abychom mu ulehčili začátek nového školního roku?

Můžete samozřejmě namítnout, že dítě bude nějaký čas u babičky, na táboře apod., ale co je týden bez tréninku oproti zbytku prázdnin ? A navíc…kde je vůle, tam je cesta…

Pokud se rozhodnete pomoci svým dětem, budu se těšit na setkání s vámi

Míša

Zdroj: Pinterest